Naujienos

Inovatyviausių Kėdainių krašto verslininkų apdovanojimai

16 lapkričio, 2020

Lapkričio 13 d. Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva įvyko virtualūs Inovatyviausių Kėdainių krašto verslininkų apdovanojimai. Kiekvienais metais Kėdainių rajono savivaldybė apdovanoja verslus, daugiausia nusipelniusius šio regiono plėtrai, naujų darbo vietų kūrimui bei inovacijų diegimui. Buvo įsteigtos 3 nominacijos: už drąsias investicijas ir verslo kūrimą kaime, už drąsias investicijas COVID-19 laikotarpiu bei už verslo plėtrą Kėdainių rajone. Šiais metais apdovanotos net dvi Kėdainių LEZ įmonės – Kormotech ir UAB Ikarai. Kormotech yra šlapio kačių ir šunų maisto gamintoja, UAB Ikarai – skystųjų trąšų kūrėjai ir gamintojai.

2020 m. liepą naujos gamyklos duris atvėrusi ukrainiečių įmonė Kormotech, lapkritį jau skina pirmuosius apdovanojimų laurus. Bendrovė ir jos vadovas Andrii Bereziuk laimėjo nominacijoje “Už verslo plėtrą”. Kormotech į modernios gamyklos statybas ir įrangos įsigijimą investavo per 10 mln. Eur, įdarbino 59 žmones, tuo pačiu prisidėdama prie verslo aplinkos gerinimo regione.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skyrė papildomą nominaciją. Konkurse dalyvavo 7 bendrovės, kurios nebūtinai yra Kauno PPAR narės. Vertinant pretendentes buvo atsižvelgta į gaminių išskirtinumą, inovatyvumą, konkurencingumą Lietuvos ir užsienio rinkose bei draugiškumą aplinkai. Autoritetinga komisija nusprendė, kad visus kriterijus labiausiai atitinka UAB Ikarai, konkurse dalyvavusi su savo gaminamu produktu – skystosiomis boro trąšomis.

Šįmet įmonė padidino gamybos apimtis, sukūrė naujų produktų bei aktyviai plėtė pardavimų tinklą įvairiose valstybėse. Kompanija yra tarptautinės klasės skystųjų trąšų gamintoja, kuriai pavyko įsitvirtinti net Italijoje, turinčioje ilgametes šios pramonės tradicijas.

Konkurse dalyvavęs skystųjų trąšų produktas – boras yra ypatingas savo ypatingai aukšta koncentracija. “Šiuo metu nėra tokio produkto atitikmens ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse”, – teigia įmonės marketingo vadovas N. Gurskis. Naujosios skystosios trąšos turi Reach sertifikatą, patvirtinantį aukščiausią gaminio kokybę. N. Gurskis pabrėžia, kad UAB Ikarai taip pat siekia gauti dar vieną svarbų sertifikatą, įrodantį ekologiškumą. Tokiu atveju bendrovė patektų į pasaulio kompanijų TOP10, gaminančių tokio aukšto lygio skystąsias trąšas. N. Gurskis visos įmonės vardu dėkoja organizatoriams už svarbų apdovanojimą bei rengiasi naujiems iššūkiams. Nors ceremonija įvyko virtualiai, tačiau Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis pažadėjo asmeniškai, laikydamasis visų saugumo rekomendacijų, įteikti apdovanojimus įmonėms nugalėtojoms. Džiugu, kad Kėdainių LEZ’o įmonių veikla yra vertinama rajono savivaldybės bei Kauno pramonės, prekybos ir matų rūmų vadovybės. Puikių rezultatų ateityje!

Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka