Naujienos

Kokie buvo 2020 metai Šiaulių LEZ’e įsikūrusioms įmonėms?

26 sausio, 2021

2020-ieji Šiaulių LEZ veikiančioms įmonėms buvo ne tik iššūkių, bet ir naujų galimybių metai. Lietuviško kapitalo įmonė UAB „RD Signs“ bei UAB „Medicinos linija“, pozicionuojama „i-dental,“ sistemingai ruošiasi 2021-ųjų projektams. Norvegų kapitalo įmonė „Plus Windows“ sėkmingai dirba Skandinavijos rinkoje. Vienas iš didžiausių Šiaulių LEZ Valdymo bendrovės vadovų pasiekimų 2020 metais – vokiečių krovininių automobilių liftų kompanijos „Bär Cargolift“ sprendimas investuoti būtent šiame regione. Kompanijos planai ambicingi – tai bus technologiškai viena moderniausių gamyklų Europos Sąjungoje, kuri pradės veiklą jau 2021 m. I ir II ketvirčių sandūroje.

2020 m. krovininių automobilių liftų gamintoja „Bär Cargolift“ pradėjo naujos gamyklos statybos darbus. Bendrovės Finansų direktorius Michael Kimmann pasakoja, kad „statybos darbai vykdomi tiksliai pagal planą, laikomasi užsibrėžtų terminų bei biudžeto. Esame labai patenkinti mūsų statybos įmonės „Elitus“ kokybe ir projektų valdymu (P3). Mūsų architektai 2L taip pat dirba puikiai”.

M. Kimmann akcentuoja, kad Šiaulių laisvosios ekonominės Valdymo bendrovės vadovai G. Valuckas ir A. Klangauskas į bet kokius iškilusius klausimus visuomet atsako greitai, išsamiai ir ypatingai profesionaliai. Antros pagal dydį ES automobilių krovininių liftų kompanijos Finansų direktorius džiaugiasi, jog vykdydami statybos darbus Šiaulių LEZ‘e nesusidūrė su rimtais iššūkiais. „Mes esame vokiečiai ir laikomės savo plano!”, – pasakoja pašnekovas. Gamyklą planuojama atidaryti jau 2021 m. balandžio 1 d. Galbūt tai gali būti 1-2 savaitėmis vėliau, tačiau stengiamasi laikytis tikslaus plano.

Gamykloje bus įdiegtos metalo lakštų technologijos – pjovimas lazeriu, lankstymo staklės. Taip pat bus pasirūpinta atitinkamu sandėliavimu. Bendrovėje numatyta instaliuoti suvirinimo specialiais robotais technologijas. Šiaulių LEZ‘e „Bär Cargolift“ planuoja įdiegti SAP ERP išteklių planavimo programinę įrangą, kurią sukūrė Vokietijos įmonė SAP SE. SAP ERP sistema apima pagrindines organizacijos verslo funkcijas. Planuojama, kad visus verslo procesus įmonė vyks vadovaujantis SAP. Michael Kimmann pasakoja apie ambicingus tikslus, – „Gamykla bus vienas integruotas organizmas. Mes norime įkurti moderniausią ir efektyviausią gamyklą savo produktų ir verslo modeliui Europoje“. Šiuo metu įrengiamoje gamykloje dirba 7 darbuotojai, panuojama, kad iki 2021 m. pabaigos jų bus 60, o iki 2022 m. pabaigos net 130.

Norvegų kapitalo įmonė „Plus Windows“ 2020 metus užbaigė turėdama panašią apyvartą, kaip ir 2019-aisiais. Bendrovė gamina PVC langus ir duris bei didžiąją dalį produkcijos eksportuoja į Norvegiją. Vadovas Andrej Šadenok akcentuoja, jog buvo pasiekti geri rezultatai net ir sudėtingu verslams laikotarpiu. Kadangi pandemijos metu užsienio specialistų atvykimas ir darbuotojų apmokymas buvo komplikuotas, naujos gamyklos atidarymo terminas šiek tiek nusitęsė, tačiau įmonės vadovas džiaugiasi apie 35% augimu. 90 % gamybos jau yra vykdoma Šiaulių LEZ įsikūrusioje naujoje gamykloje. Šiuo metu bendrovėje dirba 50 specialistų, o vadovas tikisi, jog 2021 m. nebus blogesni ir įmonė augs, kaip buvo planuota.

Šiaulių LEZ‘e veikiančios UAB „Medicinos linija“ savininkas Gintaras Dapkus komentuoja, kad 2020-ieji nebuvo įprasti, tačiau įmonė sugebėjo suvaldyti situaciją, nesiblaškė ir tęsė odontologinių medžiagų gamybą. Bendrovė yra inovatyvių odontologinių medžiagų gamintoja, kurios produkcija eksportuojama į daugiau nei  80 pasaulio valstybių. Bendrovėje gaminami kompozitai, surišėjai, silantai ir kitos odontologinės medžiagos. Pasaulyje įmonės produkcija yra žinoma ir pozicionuojama „i-dental“ prekės ženklu. Kadangi įmonės produktai yra tiesiogiai susiję su odontologų teikiamomis paslaugomis, o pandemijos metu pacientai kiek privengia šių specialistų klinikų, todėl įmonės apyvarta nors ir itin nemažėjo, bet ir reikšmingai neaugo. Atsižvelgiant į pandeminę situaciją, tai yra natūralus reiškinys, tačiau G. Dapkus atsargiai tikisi iki 10 proc. apyvartos augimo 2021 metais. UAB „RD Signs” savininkas ir vadovas Audrius Butkevičius dalinasi įžvalgomis apie tai, kad praėjusieji metai jų verslui buvo įdomūs, tačiau ir sudėtingi vienu metu. Bendrovė rinkoje yra žinoma RD Signs prekės ženklu, o pagrindinė verslo kryptis – lauko ir vidaus reklaminių iškabų gamyba. A. Butkevičius akcentuoja bendrą įmonės komandos darbą, supratingumą ir užsidegimą kurti bei dirbti vardan verslo augimo net ir pandemijos laikotarpiu. Šiuo metu įmonės kolektyvą sudaro virš 80 žmonių. Šiandieninėje situacijoje bendrovė kol kas turi pakankamai užsakymų. Vadovas planuoja, jog 2021 metais įmonės apyvarta turėtų augti bent 7-8 % ir tikisi, kad vakcina nuo Covid-19 suteiks galimybę verslui vystytis stabiliau. Išsaugoti darbuotojų sveikatą yra strategiškai svarbiausia, nes gamybos procesams įgyvendinti reikalingi kvalifikuoti šios srities specialistai. A. Butkevičius akcentuoja, jog įmonė sulaukė tiek INVEGA, tiek bankų pagalbos, todėl pandemijos metu verslo procesai įmonėje buvo sėkmingai suvaldyti. Gausių užsakymų ir naujų projektų 2021 – aisiais!

Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka