Naujienos

Kokie buvo 2020 metai Kėdainių LEZ’e įsikūrusioms įmonėms?

08 vasario, 2021

2020-ieji Kėdainių LEZ’e veikiančioms įmonėms buvo kupini įdomių iššūkių. Praėjusiais metais čia veiklą pradėjo net dvi užsienio kapitalo kompanijos – „Kormotech” ir „Linde Gas”. „Kormotech” gamina šlapią kačių ir šunų maistą ir kelia sau tikslą tapti viena iš 50 geriausių šios pramonės įmonių. „Linde Gas” oficialiai veiklą pradėjo pačioje 2020-ųjų pabaigoje ir tieks rinkai pramoninius ir skystus deguonies bei azoto produktus. „Ikar” kompanijai, gaminančiai skystąsias trąšas, atsivėrė naujos rinkos, o UAB „Natūralus pluoštas” tikisi savo produkciją – tekstilinį kanapių pluoštą populiarinti 2021-aisiais, kai tik stabilizuosis situacija pasaulyje.

2020 – ieji skystų trąšų gamintojai „Ikar” buvo pakankamai sėkmingi ir atvėrė naujų galimybių. Šiuo metu gamyba vyksta pilnu pajėgumu. Tikimasi 30-40 % apyvartos augimo 2021 m., kadangi jau šiuo metu suplanuota nemaža dalis metų užsakymų. Marketingo vadovas N. Gurskis taip pat patikina, jog pastaruoju metu įmonei buvo suteikti 3 ISO sertifikatai, įrodantys, jog kompanijoje vykdomi procesai atitinka aukštus pasaulinius standartus.

UAB „Natūralus pluoštas“ vadovas Raimondas Petreikis džiaugiasi, kad pandemijos metu pavyko suvaldyti iš esmės pasikeitusią situaciją ir išvengti valstybės subsidijų bei sutelkus visus pajėgumus, tęsti gamybos procesus. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, tekstilinio kanapių pluošto pardavimai gerokai krito. Kaip teigia, R. Petreikis, pandemijos metu įvesti į rinką pakankamai naują produktą – kanapių pluoštą tekstilės gaminiams, yra pakankamai didelis iššūkis, įvertinus tai, kad gamykla pradėjo veiklą palyginti neseniai. Nors 2020-uosius UAB „Natūralus pluoštas“ išgyveno be ženklaus apyvartos augimo, tačiau bendrovės vadovas R. Petreikis išlieka optimistas ir planuoja sėkmingus metus, kai tik pandemija bus labiau suvaldyta.

Kėdainių LEZ’e „Linde Gas” oficialiai veiklą pradėjo pačioje 2020 m. pabaigoje. Tai gamykla, kuri užtikrins deguonies ir azoto produktų poreikį Baltijos šalyse. Tai pramoninės dujos, naudojamos chemijos ir maisto pramonėje, metalo apdirbime, stiklo ir popieriaus gamyboje, vandens valyme ir kitose srityse. Gamykla bandomuoju režimu veikė jau nuo 2020 – ųjų gruodžio pradžios ir, vos gavusi reikalingus leidimus, ėmė dirbti įprastu režimu.

Tai yra ypatinga, orientuota į tvarumą gamykla, turinti minimalų poveikį aplinkai ir ekonomiškai naudojanti išteklius. Gamybos procesuose naudojama žalioji elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Gamykla pasižymi ypatingai aukštu gamyklos saugumo ir automatizacijos lygiu. „Linde Gas” regione sutrumpins transportavimo grandinę iki galutinio kliento bei efektyviai prisidės prie tvarios aplinkos kūrimo procesų.

Pandemijos metu Ukrainos šlapio šunų ir kačių maisto gamintojos „Kormotech” eksporto žemėlapis išsiplėtė iki 37 pasaulio šalių.  2020 m. tapo tikru iššūkiu įvairioms įmonėms visame pasaulyje, tačiau ši kompanija atkakliai vykdė plėtrą ir augo.

Pagrindinis „Kormotech“ metų pasiekimas buvo savo gamyklos atidarymas Lietuvoje. COVID-19 nesutrukdė per mažiau nei metus pastatyti modernią robotizuotą gamyklą.  2020 m. dėl karantino naujoji gamybos linija buvo įrengta nuotoliniu būdu. Oficialus atidarymas liepos mėn. taip pat vyko internetu. Nuosavi pajėgumai Lietuvoje leis įmonei per metus pagaminti 20 000 tonų šlapių augintinių ėdalo. „Kormotech“ tikslas – iki 2023 m. patekti į TOP-50 geriausių pasaulio kačių ir šunų maisto pramonės žaidėjų. „Norėdami pasiekti „Kormotech” užsibrėžtą tikslą, turime kasmet padidinti apimtis vidutiniškai 20 000 tonų, todėl nuosava gamykla Lietuvoje nėra pabaiga. 2020 metais investavome 6 000 000 eurų į naują sausųjų pašarų gamyklos Ukrainoje gamybos liniją…“, – sako „Kormotech” generalinis direktorius Rostislav Vovk. Bendrovė yra Ukrainos šunų ir kačių ėdalo pramonės lyderė. Ukrainoje ir Lietuvoje per metus įmonė sukūrė 160 naujų darbo vietų, tai yra 20,5% daugiau nei iki 2019 m. Šiemet įmonė planuoja įdarbinti dar 103 darbuotojus – 82 Ukrainoje ir 21 gamykloje Lietuvoje. Sėkmingų 2021-ųjų!

Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka