Naujienos

IKAR sėkmės istorija Kėdainių LEZ’e

11 lapkričio, 2019

IKAR skystųjų trąšų gamyklos produktyvumas – 10 000 000 litrų per metus, ir tai tik pradžia! 2013 metais Didžiojoje Britanijoje sukūrę pirmąsias trąšų formules, šiais metais kompanijos vadovai ir darbuotojai pagrįstai džiaugiasi nauja gamykla, chemijos ir fitolaboratorijomis laboratorijomis bei sparčiai augančiu prekybos tinklu visame pasaulyje.

2019 metais kompanija IKAR įgyvendino 3 svarbiausius tikslus: įvykdė kokybinį šuolį Vietname, Argentinoje ir Centrinės Europos šalyse, pasiūlydami rinkai aukščiausios kokybės skystąsias trąšas, skirtas naudoti pagal klimato sąlygas bei dirvožemio tipą. Gamykloje baigta formuoti griežta produktų klasifikacija bei papildomai sukurta virš 20 unikalių trąšų formulių. 2018 metais kompanija ūkininkams siūlė apie 10 unikalių skystųjų trašų gaminių, o 2019-aisiais – per 30. Tai įrodo kompanijos imlumą naujovėms, gebėjimą prisitaikyti prie rinkos poreikių ir pasiūlyti jai naudingiausius produktus.

Kompanija IKAR sukūrė aiškią produktų klasifikaciją, suskirstydama juos į 5 grupes-kategorijas:

INTENSE – skystos kompleksinės trąšos, skirtos intensyviam augalų augimui. Savo sudėtyje turi ypatingų mikroelementų ir makroelementus.

CORRECT – tai trąša-korektorius, tiksliam maisto medžiagų trūkumo koregavimui intensyvaus augimo metu.

ADD VALUE – skystos, koncentruotos, efektyviai pasisavinamos trąšos su aukštos biologinės vertės medžiagomis.

PHYSIO – rąšos su fiziologinio poveikio medžiagomis, kurios keičia augalo morfologiją, vystymosi tarpsnių greitį bei augalo biocheminę sudėtį.

ASSIST – tai yra medžiagos, keičiančios trąšų fizikines savybes – pasiskleidimą, prilipimą, prasiskverbimą, tirpalo garavimą, tirpalo pH.

Gamykla neatsitiktinai buvo statoma būtent Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Netolimoje ateityje numatyta statyti papildomas patalpas prie jau veikiančios gamyklos.

Kėdainiai – puiki strateginė vieta, iš kurios lengvai pasiekiamos ne tik vietinės reikšmės, bet ir tarptautinės automagistralės. Klaipėdos jūrų uostas taip pat labai svarbus IKAR kompanijai, nes produktai transportuojami į Vietnamą, Argentiną, Bangladešą ir net Indoneziją. Kėdainiai tradiciškai yra vienas iš trąšų gamybos centrų, kur galima rasti būtent šios srities specialistų. IKAR marketingo vadovas Nikolajus Gurskis teigia: “Kaune yra A. Stulginskio universitetas, kuriame rengiami agronomai ir kiti reikalingi darbuotojai mūsų verslui. Rinkdamiesi gamyklos vietą žinojome, kad Kėdainių ir Kauno regionuose galime rasti itin aukštos kvalifikacijos mūsų kompanijai reikalingų darbuotojų”.

Darbuotojai IKAR kompanijoje dirba keliomis pamainomis. Gamyba vyksta pagal užsakymus, just-in-time principu. “Mes nesandėliuojame pagamintų trąšų, jos iškart transportuojamos užsakovams. Gamyba yra pilnai automatizuota, atsakingi darbuotojai ją valdyti gali net mobiliuoju telefonu”, – pasakoja  marketingo vadovas N. Gurskis.

Paklaustas apie naujų trąšų formulių kūrimą, N.Gurskis akcentuoja: “Ypač kruopščiai atsirenkame žaliavas, iš kurių gaminsime skystąsias trąšas. Noriu pabrėžti, kad jos yra stiprios koncentracijos, todėl 1 hektarui patręšti pakanka 1 litro”. IKAR gamykla Kėdainių LEZ’e turi chemijos ir fitolaboratorijas laboratorijas, kuriose gimsta ir yra testuojamos naujos trąšų formulės. Esame sukūrę tokių trašų formulių, kuomet galima pristabdyti arba pagreitinti augalų vegetacinį laikotarpį. Ūkininkai jas naudoja, atsižvelgdami į esamą situaciją laukuose”, – akcentuoja N.Gurskis. IKAR gamykloje skystosios trąšos gaminamos cheminių reakcijų pagrindų, tai yra sudėtingesnė technologija nei keletos medžiagų sumaišymas. Gamybos procese naudojamos tik patikrintos medžiagos iš itin patikimų tiekėjų. Gamykloje dirbantys agronomai ir chemikai reaguoja į rinkos poreikius ir stengiasi sukurti tokias trąšas, kokių reikia atitinkamoje valstybėje atsižvelgiant į žemės derlingumą, klimatą ir kitus įtaką darančius veiksnius. Vienas įdomiausių šiuo metu vykdomų projektų – sukurti unikalią formulę Vietname auginamų vaisių – drakono akių, derlingumui padidinti (Drakono vaisius auga Pietryčių Azijoje ir Tailande, yra turtingas antioksidantais; aut. past.) IKAR gali didžiuotis REACH sertifikatu, kurį ne visada turi net didžiosios trąšų gamintojos Europoje. REACH sertifikatas yra tarptautiniu mąstu pripažįstama garantija, jog trąšos gaminamos tik iš aukščiausios kokybės žaliavų, o galutinių produktų kokybė yra nepriekaištinga. IKAR gamykloje ne tik kuriami ir gaminami nauji trąšų produktai, bet ir naudojamos kitų sričių pažangios technologijos. Įmonė atsakingai rūpinasi aplinka – gamybos procese panaudotą vandenį išvalo specialiais filtrais ir apšildo gamybines bei administracines patalpas. Laboratorijose sumontuota moderni ventiliacinė sistema, kuri per parą orą pakeičia net 7 kartus. Marketingo vadovas N. Gurskis pagrįstai džiaugiasi: “Mes ne tik spėjame kurti rinkai reikalingiausius produktus, bet ir stengiamės būti bent dviem žingsniais priekyje”.

Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka