Naujienos

Patrauklios sąlygos užsienio investuotojams

01 rugsėjo, 2020

Lietuva yra viena iš ES valstybių, kurios pandemijos laikotarpiu patyrė bene mažiausiai nuostolių. Dėl visapusiško ir savalaikio Lietuvos valdžios institucijų palaikymo Lietuvos gamybos sektoriaus įmonės minimaliai pajuto krizės padarinius. Susikoncentruota į dar aktyvesnį IT technologijų vystymą bei gamybos procesų automatizaciją. Didelis dėmesys skiriamas tiekimo grandinių darbo efektyvinimui, perkeliant tarptautinių kompanijų gamybos padalinius iš Azijos į Lietuvą.

2020-aisiais Lietuvoje daugelis tarptautinio kapitalo įmonių didindami našumą bei efektyvindami veiklą investavo į technologines linijas ir plėtrą  Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose ir kitose šalies vietovėse. Taip pat toliau sėkmingai vystyti Plyno lauko projekai, kur Lietuva pasiekė puikių rezultatų. Šalis yra 1 vietoje ES ir 4 vietoje pasaulyje pagal plyno lauko investicijų santykį.

Lietuvos privalumai užsienio investuotojams

Analizuojant didžiausias šalis investitores būtent pramonės srityje, kurios nusprendė 2019 m. perkelti gamybinius padalinius į Lietuvą, matome, jog daugiausia investicijų sulaukta iš Vokietijos bei JAV.

Analizuojant verslo sritis, kuriose sukurta daugiausia darbo vietų, pažymėtina, kad net 34% iš jų buvo būtent pramonės srityje.

Pasauliniu mąstu Lietuva yra 6-oje vietoje pagal patrauklumą pramonės sektoriaus plėtrai. 18% šalies BVP sukuria būtent pramonės įmonės, o 72% pagamintos produkcijos eksportuojama. Lietuvos darbuotojai turi ilgametę patirtį plastikų, metalo, elektronikos ir mechanikos sektoriuose.

Lietuva yra 11 vietoje pasaulyje pagal sudarytas patrauklias sąlygas verslui (Ease of Doing Business) bei 16 vietoje iš 162 vertintų šalių pagal ekonominės laisvės rodiklį.

Pastaruoju metu stebimas augantis užsienio kompanijų susidomėjimas automobilių pramonės perspektyvomis Lietuvoje. Britų startuolis “Arrival Ltd.” prieš kurį laiką įsigijo Lietuvoje veikusią ”Thor Motors”, gaminančią elektros variklius, pavarų dėžes ir baterijų modulius. Šiuo metu joje testuojami prototipai, skirti pradedamoms gaminti „Arrival“ komercinėms transporto priemonėms, autobusams. “Invest Lithuania” duomenimis, vienoje iš nepriklausomų Vokietijos laboratorijų šiuo metu testuojama „Thor Motors“ sukurta greičių dėžė, netrukus bus testuojamas ir šioje bendrovėje sukurtas variklis bei patentuojami baterijų moduliai. “Arrival Ltd.” gamykla išsiskiria tuo, kad joje taip pat bus gaminami komponentai “Kia” ir “Hyundai“ elektromobiliams. Sėkmės istorijomis Lietuvoje taip išsiskiria ir kitos ES kompanijos, kaip pvz. „Continental“, „Hella“, „AQ Wiring“, „CIE LT Forge“, ar automobilinių krovininių liftų gamintoja „Bar Cargolift” , besikurianti Šiaulių LEZ.


Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka