Naujienos
Po ilgo laukimo ir nežinios, Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) jaučiamas tikras investicijų pritraukimo proveržis. Čia jau pastatytos ir darbą pradėjo dvi naujos gamyklos – kanapių pluošto perdirbimo ir skystųjų trąšų. Investuoti į LEZ nusprendė dar dvi užsienio kompanijos. Dujų gamybos gigantė „AGA“ čia statys suskystinto azoto ir deguonies išgavimo gamyklą, o Ukrainos kompanija „Kormotech“ – gyvūnų ėdalo fabriką.Skystų trąšų gamykla jau pradėjo darbąPraėjusių metų sausį Kėdainių LEZ, būsimos skystųjų trąšų gamyklos „Ikar“ statybvietėje buvo iškilmingai įkasta kapsulė, o jau dabar ši gamykla pradėjo darbą. Prognozuojama, kad ji taps inovatyviausia bei pažangiausias technologijas taikančia įmone regione. Investicijos į šią gamyklą bei mokslinių tyrimų laboratoriją jau siekia 4 mln. eurų, o produkcija bus prekiauja pasaulinėje rinkoje.„Segmentas, į kurį orientuojamės – visas pasaulis, nes trąšos, kurias netrukus pradėsime gaminti, yra pakankamai brangios. Tolimiausias taškas, į kurį eksportuosime produkciją, yra Australija. Taip pat Vietnamas, Indonezija, jau nekalbant apie Europą“, – pasakojo gamyklą pastačiusios Kauno bendrovės „Vitera Baltic“ vadovas bei akcininkas Arminas Kildišis.Startavo kanapių perdirbimo gamykla
Kėdainių rajone beveik 9 mln. eurų investavo žinomas koncernas „ICOR“, LEZ teritorijoje pastatęs pirmąją šalyje tekstilės pramonėje naudojamo kanapių pluošto perdirbimo gamyklą.
Tai pirmosios šio koncerno investicijos į žemės ūkį, „ICOR“ taip pat įsigijo ir kontrolinį bendrovės „Agrosfera“ akcijų paketą. „Agrosferos“ funkcija – tapti kanapių pluošto gamyklos operatoriumi, sudaryti sutartis su ūkininkais ir gamyklą aprūpinti žaliava.
Pasak gamyklą valdančios bendrovės „Natūralus pluoštas“ generalinio direktoriaus Raimondo Petreikio, šiuo metu dirbama su pirmuoju pluoštinių kanapių derliumi, derinami įrengimai, tobulinami technologiniai procesai.
Šiuo metu turima technologija leidžia per valandą apdoroti iki 4 tonų pluoštinių kanapių, o jau kitą sezoną gamykla ims veikti pilnu pajėgumu, galės perdirbti iki 30 tūkst. tonų žaliavos. Perdirbimo procesas – išskirtinis tuo, jog dirbama be atliekų. Pluoštinių kanapių spaliai gamykloje presuojami į kuro granules.
Projektuojama gyvūnų maisto gamykla
Stipriai išvystytu agrariniu sektoriumi bei maisto pramone garsėjantys Kėdainiai jau kitais metais turės dar vieną stambų darbdavį. Kėdainių LEZ teritorijoje iškils šunų bei kačių ėdalą gaminsianti Ukrainos bendrovės „Kormotech“ gamykla, į kurią ketinama investuoti 8 mln. eurų.