Naujienos

Proveržis Kėdainių LEZ: išdygo naujos gamyklos, laukiama naujų investicijų

08 vasario, 2019

Po ilgo laukimo ir nežinios, Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) jaučiamas tikras investicijų pritraukimo proveržis. Čia jau pastatytos ir darbą pradėjo dvi naujos gamyklos – kanapių pluošto perdirbimo ir skystųjų trąšų. Investuoti į LEZ nusprendė dar dvi užsienio kompanijos. Dujų gamybos gigantė „AGA“ čia statys suskystinto azoto ir deguonies išgavimo gamyklą, o Ukrainos kompanija „Kormotech“ – gyvūnų ėdalo fabriką.Skystų trąšų gamykla jau pradėjo darbąPraėjusių metų sausį Kėdainių LEZ, būsimos skystųjų trąšų gamyklos „Ikar“ statybvietėje buvo iškilmingai įkasta kapsulė, o jau dabar ši gamykla pradėjo darbą. Prognozuojama, kad ji taps inovatyviausia bei pažangiausias technologijas taikančia įmone regione. Investicijos į šią gamyklą bei mokslinių tyrimų laboratoriją jau siekia 4 mln. eurų, o produkcija bus prekiauja pasaulinėje rinkoje.„Segmentas, į kurį orientuojamės – visas pasaulis, nes trąšos, kurias netrukus pradėsime gaminti, yra pakankamai brangios. Tolimiausias taškas, į kurį eksportuosime produkciją, yra Australija. Taip pat Vietnamas, Indonezija, jau nekalbant apie Europą“, – pasakojo gamyklą pastačiusios Kauno bendrovės „Vitera Baltic“ vadovas bei akcininkas Arminas Kildišis.Startavo kanapių perdirbimo gamykla

Kėdainių rajone beveik 9 mln. eurų investavo žinomas koncernas „ICOR“, LEZ teritorijoje pastatęs pirmąją šalyje tekstilės pramonėje naudojamo kanapių pluošto perdirbimo gamyklą.
Tai pirmosios šio koncerno investicijos į žemės ūkį, „ICOR“ taip pat įsigijo ir kontrolinį bendrovės „Agrosfera“ akcijų paketą. „Agrosferos“ funkcija – tapti kanapių pluošto gamyklos operatoriumi, sudaryti sutartis su ūkininkais ir gamyklą aprūpinti žaliava.

Pasak gamyklą valdančios bendrovės „Natūralus pluoštas“ generalinio direktoriaus Raimondo Petreikio, šiuo metu dirbama su pirmuoju pluoštinių kanapių derliumi, derinami įrengimai, tobulinami technologiniai procesai.

Šiuo metu turima technologija leidžia per valandą apdoroti iki 4 tonų pluoštinių kanapių, o jau kitą sezoną gamykla ims veikti pilnu pajėgumu, galės perdirbti iki 30 tūkst. tonų žaliavos. Perdirbimo procesas – išskirtinis tuo, jog dirbama be atliekų. Pluoštinių kanapių spaliai gamykloje presuojami į kuro granules.

Projektuojama gyvūnų maisto gamykla

Stipriai išvystytu agrariniu sektoriumi bei maisto pramone garsėjantys Kėdainiai jau kitais metais turės dar vieną stambų darbdavį. Kėdainių LEZ teritorijoje iškils šunų bei kačių ėdalą gaminsianti Ukrainos bendrovės „Kormotech“ gamykla, į kurią ketinama investuoti 8 mln. eurų.

Pasaulinėje pašarų rinkoje dirbantys ukrainiečiai Kėdainiuose planuoja įkurti ir mokslinių tyrimų centrą ir, bendradarbiaujant su Lietuvos universitetų mokslininkais, kurti naujus produktus. „2003 metais Ukrainoje, Lvovo mieste įkurta bendrovė „Kormotech“ gamina drėgną ir sausą ėdalą katėms ir šunims. Naujoji gamykla Kėdainių LEZ specializuosis drėgno ėdalo katėms ir šunims gamyboje, kuri bus automatizuota, pasitelkiant modernią iš Danijos ir Vokietijos importuotą įrangą. Numatomas metinis naujosios gamyklos pajėgumas – 20 tūkstančių tonų. Gamykla bus atidaryta 2019-aisiais, bendrovė jau dairosi kvalifikuotų darbuotojų“, – teigė investicijas kuruojančios viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ atstovai. Įsikurs multimilijoninės korporacijos padalinys Šių metų pabaigoje Kėdainių LEZ valdymo bendrovei pavyko pritraukti rekordinio dydžio investicijas. Tarptautinei korporacijai „The Linde Group“ priklausanti pramoninių dujų gamybos lyderė, bendrovė „AGA“ 20 mln. eurų investuos į azoto bei deguonies gamyklą Kėdainiuose. Pranešama, kad sprendimas dujų išgavimo įmonę statyti Kėdainiuose – strateginis bendrovės žingsnis, siekiant aktyviai plėsti veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione. Pasak įmonės vadovų, tokį sprendimą lėmė auganti vartotojų paklausa, o tiksliau – milžiniškos Vokietijos bendrovių investicijos į Kauno LEZ. Norėdama būti arčiau savo klientų, „AGA“ savo naują gamyklą nusprendė statyti Kėdainiuose. Korporacija „The Linde Group“, kuriai priklauso „AGA“, yra pasaulyje lyderiaujanti dujų gamybos ir inžinerinių sprendimų kompanija. Jai priklausančiose įmonėse dirba 63 tūkst. 500 darbuotojų, veikla vyksta daugiau nei 100 pasaulio valstybių. 2014 finansiniais metais korporacijos „The Linde Group“ pardavimai siekė 17,047 milijardo eurų.

Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka