Naujienos

Šviežias Šiaulių LEZ startas

08 vasario, 2019

133 hektarų – trečioje pagal plotą Lietuvoje – Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) per pastaruosius metus tikrai netrūko veiklos

Išrinkus Šiaulių LEZ operatorių netrukus plyname lauke įrengta pirminė infrastruktūra – asfaltas, apšvietimas, nuotekų sistema, vandentiekis, lietaus kanalizacija. Šie darbai buvo atlikti 2016 m., o per 2017 m. sutvarkyti reikalingi elektros pajėgumai. Šiandien LEZ investuotojams gali suteikti ne tik iki 20 MW galios, bet ir viską, ko reikia greitam startui ir sėkmingai tolesnei veiklai.

Nors viešojoje erdvėje dažnai akcentuojama, kad LEZ yra skirtos užsienio investicijų patrauklumui didinti, tiek Šiaulių, tiek kitose šalies LEZ kuriasi, veiklą plėtoja ir Lietuvos kapitalas. Su Šiaulių LEZ sutartis jau yra pasirašiusios keturios įmonės, dvi iš jų – Lietuvos.

Šiuo metu yra prasidėjusios įmonės „Reklamos diktatorius“ gamyklos statybos, kuriasi odontologinių produktų įmonė „Medicinos linija“. Planuojama, kad bendrai dabartiniai investuotojai skirs mažiausiai 15 mln. eurų investicijų pastatams ir įrangai. Tačiau įmonės dažnai turi ir didesnių planų.

Teritoriją valdo konkursą laimėjęs LEZ operatorius UAB Šiaulių laisvoji ekonominė zona, kuris rūpinasi tuo, kad investuotojų lūkesčiai būtų pateisinti, o projektų grafikas tinkamai įgyvendintas ir vykdomas. Taip investuotojas į LEZ gauna ne tik sklypą, bet ir juo besirūpinantį partnerį.

„2019-ieji, manau, bus dar sėkmingesni ir galėsime perkirpti daugiau gamyklų atidarymo juostų“, – sakė LEZ valdančios įmonės direktorius Artūras Klangauskas.

Vadovo teigimu, ieškant užsienio investuotojų daugiausia orientuojamasi į Skandinaviją ir Vokietiją. Panašią politiką vykdo ir kitos šalies LEZ. Užsienio investuotojai yra labiau linkę įsikurti Lietuvoje, jei įsitikina, kad mūsų šalyje verslus sėkmingai vysto jų tautiečiai. Šiaulių LEZ žvalgosi ir į JAV bendroves, ją taip pat domina britai, kadangi įsibėgėjantis „Brexit“ Jungtinės Karalystės įmones gali paskatinti ieškoti naujų gamybos krypčių.

Iš Šiaulių – į visą pasaulį

100 tūkst. gyventojų turintys Šiauliai garsėja savo pramone. „Šiaulius vertiname kaip inžinerinės pramonės centrą. Čia sėkmingai gali būti vystoma tiek automobilių, tiek plastiko, metalo apdirbimo ar medienos pramonė. Šias sritis mes matome kaip vienas esminių“, – teigė A. Klangauskas.

Vienas didžiausių Šiaulių pranašumų yra patogi geografinė vieta. Vertinant atstumą iki Klaipėdos uosto, miestas, neskaitant Klaipėdos, yra arčiausiai nuo jūros. Investuotojams taip pat akcentuojama, kad įsikūrę Šiauliuose jie gali laisvai rinktis tarp Rygos ir Klaipėdos uostų, kadangi atstumas iki Rygos yra net mažesnis, be to, Latvijos sostinė turi ir didelį oro uostą.

Oro uostą turi ir Šiauliai. Dalis karinio Zoknių oro uosto skirta krovos terminalui ir civilinei aviacijai. Per tris pirmus šių metų ketvirčius Zokniuose buvo perkrauta 747 tonos krovinių, tai sudarė daugiau nei 6 proc. viso Lietuvos krovinių srauto. Šiuo atžvilgiu Šiauliai gerokai lenkia Palangos oro uostą. Šiaulių LEZ pranašumas yra ir glaudūs ryšiai su savivaldybe bei jos įstaigomis. „Dažnai ir investuotojams pabrėžiame gerus ir supratimu paremtus mūsų santykius su savivaldybe. Esame dėkingi miesto vadovams, kad jie taip rūpinasi LEZ. Jiems įdomūs mūsų iškelti klausimai, išsakytos problemos yra sprendžiamos. O kad bendradarbiavimo rezultatai jau yra matomi, byloja besikuriantys investuotojai“, – teigia A. Klangauskas. Paskatos Šiaulių LEZ gali kurtis tiek užsienio, tiek Lietuvos kapitalo įmonės. Joms taikoma: • 0 proc. pelno mokesčio lengvata pirmus 10 veiklos metų. • 50 proc. mokesčio tarifo kitus 6 veiklos metus. • 0 proc. nekilnojamojo turto tarifas visam laikotarpiui.

Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka